Uji i orizit bënë mrekulli në fytyrën tuaj

Uji i orizit bënë mrekulli në fytyrën tuajUji i orizit përmban ushqyes të cilët janë esencial për lëkurën dhe flokët tuaj.

Orizi ka vitaminë B, C dhe E, minerale dhe tetë amino acide esenciale që janë faktor i rëndësishëm për shëndetin dhe bukurinë tuaj, transmeton Indeksonline.

Uji orizit përmirëson çehren e lëkurës tuaj dhe e bën atë më të shëndetshme dhe të përsosur. Për të përdorur ujin e orizit, ju duhet ta lini një sasi të orizit të qëndrojë për një kohë në ujë dhe atë lëng ta vendosni në lëkurën e fytyrës në formë të tonerit.

Lëreni të qëndrojë ashtu për 5-10 minuta më pas masazhoni fytyrën për disa minuta. Krejt në fund, pastrojeni fytyrën me ujë dhe përsëriteni këtë metodë çdo ditë për rezultate sa më të mira.