Trendet verore për sezonin e ri

Pantallonat e mendafshte, bluzat e lehta valevitese dhe fundet nga me motive lulesh jane domosdoja e kesaj stine.

Nuk pranoj rrobat e mbremjeve, stili i vertete, i cili nuk mund te blihet me para, ka te beje me rrobat e lehta – ka deklaruar me nje rast kreatorja Stella Mekartni.

Koleksioni i saj per pranvere/vere te vitit te sivjetme eshte inspiruar me motive delikate nga vitet 1970, por edhe nga garderoba e nenes se saj, Linda.

Fustanet ‘denim’ me qepje ‘A’, te cilet perthekohen perpara, ‘pantallonat e nxehte’ me bel te larte, fustanet e bardhe te mendafshte ne kombinim me bluzat me qepje te lire dhe fustanet valevitese jane kryefjala dhe kallezuesi i garderobes te cilen duhet ta kete çdo femer kete pranvere/vere.

Ajo qe preket nga Stella Mekartni, menjehere shnderrohet ne trend valevites.

Edhe disenjatoret e tjere jane perkujdesur qe ne rrobat per kete stine te fusin nje doze te glamurit, duke krijuar fustane te medhenj romantike me shtresa.

Ne trend kepucet me te uleta

Njera nga pamjet me te pahijshme eshte kur nje grua e bukur ece si ne ‘gjilpera’ me kepuce me taka te larta, e krahas trendit me te ri te takave te uleta, ju keni mundesi qe ta mbroni edhe shendetin tuaj. Si duket disenjatoret kane marre seriozisht faktin qe, sivjet, shume manekine ne pista te modes jane rrezuar per shkak te kepuceve me taka te larta, prandaj kane parapare kepuce me te uleta.

Ne trend pak ‘burreri’

Ne trend eshte edhe nje doze i pamjes profesionale, si dhe nje pjese e pamjes mashkullore, e cila mund te arrihet me ane te rrobave te femrave te qepura me mjeshteri, me pallto dhe jeleke me vija te ngushta, sikur ato qe jane pare ne koleksionet e “Dolce&Gabbana” dhe “Ralph Lauren”-it. Kombinimi ideal i anes tuaj mashkullore dhe femerore mund te arrihet me ane te nje fustani te ngushte te mendafshte dhe me nje pallto me qepje strikte.