Trendet e modes per meshkuj

Per dallim nga moda e femres, ku variacionet e tendencave jane sezonale, ndryshimet ne moden e meshkujve jane te rralla. Disa detaje “in” jane moderne dhe pas disa viteve.

Me siguri, ajo eshte e lidhur me faktin se burrat nuk jane aq te varur nga percjellja e trendeve te modes, por larg prej saj se nuk i ndjekin fare.

Gjate viteve te fundit duket se meshkujt tregojne rendesi te vecante rreth veshjes, cfare ere mbajne dhe si duken. Prandaj ju propozojme trendet e modes per vitin 2011. Nuk duhet te jeni ne trend, por eshte mire te jeni te drejtuar.

Xhinse per meshkuj
Vitin e fundit e shenuan xhinset me nje qepje te re dhe per te cuditshme. Disa modele te vitit 2010 do t’i quajme geta sesa xhinse per meshkuj. Per fatin tone, por edhe per fatin e sistemit reproduktiv te meshkujve, xhinset ne vitin 2011 me ne fund do te jene me te rehatshme nga te deritanishmet. Perseri eshte modern xhinsi i celur, por edhe te erreta, klasika eshte e pashmangshme. Kete vit do ta shenojne xhinset me qepje klasike, keshtu qe thojuni lamtumire qepjes se xhinseve te femrave.

Si te percaktoni?
Gjate zgjidhjes se xhinseve eshte e rendesishme qe ato te pershtaten ne bel, perkatesisht mos t’ju vine te ngushta apo mos t’ju vijne te gjera. Tjetra eshte gjatesia, qe me heret nuk mundej te gjendet, por tani nuk eshte problem. Per shembull, ne lartesi prej 175 centimetra pergjigjet gjatesia prej 32, fakt i mjaftueshem qe te dini cili numer i xhinseve ju pershtatet. Dhe per ne fund, duhet t’i provoni!

Bluza, kemisha dhe kostume
Kur behet fjale per pjesen e larte te veshjes, perkatesisht kemisha, xhup, bluza, gjithcka eshte pothuajse e njejte si vitin e kaluar. Pervec pamjes ushtarake, e cila kthehet ne mode. Gjithcka eshte ne motive dhe ngjyra ushtare, nga kepucet e deri te syzet kete vit do te jete ne trend. Me siguri, kjo nuk vlen per daljen ne mbremje, atehere do t’ju duhet garderobe tjeter.
Hit absolut kete pranvere jane palltot me ngjyra te celura, dicka qe duhet ta provoni. Kombinoni keto pallto me xhinse te thjeshta dhe kepuce sportive, atlete. Gjate zgjedhjes se kemisheve mos u perqendroni tek e bardha. Duke marre parasysh se kete pranvere do te jene ne mode kemisha moderne te erreta, zgjidhni nje kemishe qe do t’ju pershtatet me kepucet. Kemisha me kuadrate jane zgjidhje te trendit.
Me bluzat dhe aplikimet nuk eshte ndryshuar moda kete vit. Moderne eshte lidhja e modes me brendet e industrise, keshtu qe nuk do te jeni aq modern nese ne bluzen tuaj e keni shenjen e “Mercedez benz”. Per me seriozet, keshillojme bluza pambuku ne te gjitha ngjyrat.

Kepuce
Ne boten e kepuceve cdo gje mbetet e njejte. Moderne jane cizmet “vintage” dhe kepucet me sholle te trashe. Por, disa pale sandale te lekures do te perfshihen ne kombinim.

Aksesore
Cantat. Kete vit cantat e mira te lekures ose model me sportiv nga nje material i pambukut. Cantat nuk jane vetem per gra… Syzet jane prej aviatori klasik e deri tek retro modele me skelet me te trasha. Trend i papritur per kete vit jane tatuazhet. Moda arriti deri te lekura.