to janë seksi, të famshme dhe të bukura, ndërkaq më trup më të shkurtër se 160 cm

ato-jan-euml-seksi-t-euml-famshme-dhe-t-euml-bukura-nd-euml-rkaq-m-euml-trup-m-euml-t-euml-shkurt-euml-r-se-160-cm_hdThuhet që kamera i do më shumë njerëzit shtatshkurtër, dëshmi që në botën e të famshmëve nuk është pengesë e suksesit të popullaritetit të aktoreve siç janë: Mila Kunis, Salma Hayek, Natali Portman, Eva Longoria…

Mila Kunis, 157 cm – Aktorja Mila Kunis, e cila është e gjatë vetëm 157 cm, është në lidhje me aktorin Ashton Kutcher, i cili është i gjatë 189 cm.

Shakira, 157 cm – Kjo këngëtare e zjarrtë është e martuar me futbollistin Gerard Piqué, i cili është i gjatë 192 cm.

Eva Longorija, 157 cm – Ylli i Hollivudit ka qenë e martuar me basketbollistin Tony Parker, i gjatë 188 cm.

Salma Hayek, 157 cm – Aktorja e talentuar Salma Hayek është e martuar me biznesmenin francez, François Anri Pino, i cili është i gjatë 178 cm.

Kylie Minogue, 157cm – Këngëtarja australiane aktualisht është në lidhje me modelin spanjoll Andres Velencoso, i gjatë 192 cm.

Christina Aguilera, 157 cm – Kjo këngëtare amerikane ka qenë e martuar me Jordan Bratman, i gjatë 170 cm. Aktualisht është në lidhje me Metju Rattler, i gjatë 183 cm

Kim Kardashian, 159 cm – Kjo starletë amerikane është e martuar me yllin e hip-hopit, Kanye West, i cili është i gjatë 173 cm, ndërsa ish-bashkëshorti i saj, Kris Humphries, i gjatë plot 206 cm.