Te mbani gjalle lindhjen nder vite

Nuk eshte e thjeshte te ushqesh marredhenien ne cift pas kaq vitesh se bashku, por me pak sforco mund te mbani gjalle dashurine tuaj per partnerin, edhe pse e perditshmja nuk eshte aspak e lehte. Te shohim sesi te sillemi.

Evitoni te thoni genjeshtra. Ndonjehere eshte me e thjeshte te genjesh sesa te pranosh te verteten dhe mbase te mbani pergjegjesit qe ju takojne. Dembelizmi eshte me te vertet i padurueshem, ndersa duke treguar deshiren per te bere gjithmone gjene me te mire eshte menyre e bukur per te stervitur ndjenjat.

Hakmarrja, eshte nje tjeter problem, nese ktheni faqen dhe keni vendosur te kaloni kete gabim, nuk mund te vazhdohet me te flitet per te. Beni kujdes me parate, shpesh jane motiv debati. Parate duhet te jene menyre jo nje qellim. Evitoni te beni femije kur nuk jeni dakord te dy palet, nuk jane nje ilac per lidhjen.

Mungesa e respektit dhe xhelozia jane faktore te tjere qe shaktojne debate ne cift, eshte mire te evitoni keto gjera pasi nuk bejne asgje tjeter vecse shkaterrojne lidhjen tuaj. Duhet te kontrolloni pasigurite tuaja. Sfera intime, te besh dashuri eshte shume e rendesishme dhe nuk duhet lene pas dore ky aspekt i jetes./ikub/