Tag: burimet e fibres

10 burimet e fibres

Fibra ndihmon te humbesh peshe, ja pse: “Te ngop dhe vepron si sfungjer, tretet dhe absorbohet me ngadale keshtu qe te bene te ndjehesh i ngopur,” thote Dietitian Kathleen Zelman nga WebMD …