Super maska që ndalon rënin e flokëve

Super maska që ndalon rënin e flokëve Kjo maskë me vezë dhe vaj ulliri bëhet lehtë, përbërësit mund ‘i gjeni lehtë dhe është shumë efektive në ndalimin e rënies së flokëve dhe shpeshtimin e tyre.

Përzini 2 të verdhat e vezëve me 2 lugë vaj ulliri, pastaj holloni përzierje me rreth një gjysmë gote me ujë. Ngadalë, masazhoni maskë në lëkurë e kokës suaj. Lejojeni atë të veproj për 15-20 minuta dhe pastroni flokët si zakonisht.

Ky trajtim është mjaftueshëm efektiv nëse e bëni 1-2 herë në çdo muaj.