Si t’i hiqni qimet e këmbëve me këta përbërës natyral

Si t’i hiqni qimet e këmbëve me këta përbërës natyralTë bardhët e vesë

Përzieni një të bardhë të vesë me një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë lugë gjelle pluhur mielli, transmeton Telegrafi.

Këta përbërës i përzieni derisa të krijohet një pastë dhe me të i bëni masazh këmbëve.

Pastaj, e lini pastën të thahet dhe lehtë e hiqni produktin nga lëkura.

Sheqer dhe limon

Edhe sheqeri edhe limoni kanë veti natyrale të heqjes së qimeve.

Sheqeri e shtreson lëkurën dhe e zbutë gjëndrën e qimeve, ndërsa vetitë e lëngut të limonit e zbusin lëkurën.

I përzieni 10 lugë gjelle ujë, dy lugë gjelle lëng limoni dhe dy lugë gjelle sheqer.

Sheqeri duhet që patjetër të tretet në ujë.

Produktin e fituar e aplikoni në këmbë dhe i bëni masazh këmbëve tuaja.

Pas 20 minutave i pastroni këmbët dhe procedurën e përsëritni dy herë në javë. /Telegrafi/