Si t`i bëni buzët e buta

Si t`i bëni buzët e butaQë të arrini një butësi si të foshnjave në buzët tuaja ndiqni këto hapa:

1.Lani buzët me një brushë dhëmbësh duke i fërkuar me lëvizje rrethore për të hequr lëkurën e vdekur.

2.Përzini pak mjaltë me sheqer dhe vaj ulliri dhe vendosini në buzë. Lejoni përmbajtjen të qëndron në buzë për disa minuta

3.Aplikoni balsam buzësh apo vazelinë. Më së miri është që t`i mbani buzët me balsam gjatë natës