Si të përgatisni kremin kundër plakjes

kremiKy është një krem me përmbajtje 100% natyral që lufton plakjen dhe mund ta përgatisni vetë:

Përbërësit:

1/2 lugë dyllë blete

1 lugë vaj kokosi

2 lugë qaji vaj bajameje

1/2 lugë gjalpë

1 lugë qaji vitaminë e naftës

1/4 filxhan gel aloe vera

1 lugë mjaltë

1 lugë baltë bentonite

5-10 pika vaj esencial limoni

Udhëzimet

Në një tenxhere të vogël vendosni 4 përbërësit e parë dhe ngroheni ngadalë derisa të shkrihet. Hidhni në një mikser dhe leni të ftohet. Në një tas të veçantë, përzini së bashku gelin Aloe Vera, vajin me vitaminë E, vajin esencial nga limoni dhe mjaltin. Pasi përmbajtja të jetë e ftohur plotësisht dhe të bëhet pothuajse si zbutës buzësh, përziejnë atë me një lugë dhe shtoni përzierje me aloe nga mikseri. Përziejeni derisa të fitohet një përmbajtje homogjene. Vendoseni përsëri në një tas jo-metalik dhe shtoni 1/2 lugë baltë bentonite dhe përziejeni me një lugë jo-metalike. Vendoseni kremin në një kuti xhami ose plastike dhe ruajeni në vend të freskët, e të thatë.