Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet

Jo gjithmone eshte e lehte te kuptoni nese jeni te dashuruar. Ndonjehere zemra “genjen” dhe ju mund te ndiheni konfuz ne ndjenjat tuaja dhe ne jeten tuaj.

Jo gjithmone eshte e lehte te kuptoni nese jeni te dashuruar. Ndonjehere zemra “genjen” dhe ju mund te ndiheni konfuz ne ndjenjat tuaja dhe ne jeten tuaj. Si te beni pak qartesi?

Eshte e mundur duke reflektuar mbi disa emocione qe ne i kuptojme si jo normale. Mbase ndjenjat tona nuk i pranojme me te tjeter por brenda nesh duhet te jemi te sinqerte.

1- Ndjen mungesen e tij ne cdo moment

Te ndjesh mungesen e personit te zemres eshte pikerisht fillimi. Keni kaluar ore ne telefon, pasi e keni mbyllur gjendeni duke pyetur veten se cfare eshte duke bere, mbase a po ju mendon. Eshte normale, ashtu sikurse eshte normale te deshironi te kaloni kohe me te dhe te organizoni takime. Nese jeni ne kete nivel, jeni te dashuruar.

2- Flet gjithmone per te

Nje person i dashuruar ka nje “defekt”, te pakten per ate qe duhet ta degjoje, flet gjithmone per te dashurin. Cdo bised eshte e mire per te futur emrin e tij ne mes. Kjo eshte dicka e cila behet pavetedije, dhe personi qe doni behet objekt ne cdo bised dhe ne cdo argument.

3- Te mendoni te miren e tij para tuajes

Bujaria eshte nje tjeter faktor. Mendoni per te miren e personit te dashur para tuajes, kjo do te thote se ju e keni shume per zemer. Nuk eshte e nevojshme te sakrifikoheni, dhe te plotesoni deshirat e tjetrit. Nuk ka dyshim duhet tju rrahi zemra fort per te ndjere “flutura ne stomak” kjo eshte dashuri, por ka dhe shume reagime te tjera perpara dashurise./ikub/