Si të humbni peshë me lëngje shtëpie

Si të humbni peshë me lëngje shtëpiePijet e shtëpisë në humbjen e peshës janë mënyra më e shëndetshme për të humbur peshë. Ju mund ta bëni lehtë këtë me pije në humbjen e peshës të cilat janë të ulëta në kalori dhe sasi të lartë të ushqyesve.

Pijet në shtëpi që ndihmojnë në humbjen e peshës:

Limonada

Lemonada është burim i pasur i vitaminave dhe ushqyesve. Lëngu i limonit i bërë me ujë të ngrohtë fillon traktin tuaj të tretjes (pjesë e sistemit të tretjes). Përzieni lëngun e freskët të një limoni në dy litra ujë të filtruar dhe të ftohtë. Shtoni gjysmë lugë çaji piper dhe një të kuq në të. Nëse ju dëshironi që ajo të jetë e ëmbël shtoni gjysmë lugë çaji shurup panje në të. Lemonada me shurup panje është popullore në humbje peshe në shtëpi me pije. Megjithatë, efektiviteti i saj është ende për t’u provuar.

Jogurt domatesh

Përzierje 1 filxhan lëng domate me 1 filxhan kos pa yndyrë, shtoni ½ lugë çaji lëng limoni. Shtoni xhenxhefil të integruar, piper dhe kripë për shije. Pas përzierjes së gjithë përbërësve për 30 sekonda dhe shërbehet në enë xhami.

Qumësht çokollatë

Merrni një gotë qumësht të skremuar dhe shtoni 2 lugë çaji të ekstrakteve të çokollatës në të. Përziejeni akullin dhe shkundeni për një minutë që masa të trashet dhe të kompaktësohet. Kakao e pranishme në qumësht përmban antioksidantë që ndihmon në procesin për djegëjen e yndyrës. Dmth qumështi i skremuar është i ulët në yndyrë dhe nivel të lartë të yndyrës.

Uji i ftohtë

Thjeshtë për humbjen e peshës është pija me ujë të ftohtë. Në qoftë se ju pini 8-9 gota ujë, atëherë ju mund të djegni rreth 200-250 kalori në një ditë. Pirja e një gotë me ujë gjysmë ore para ngrënies do të bëjë që ju të ndiheni të plotë dhe ju natyrisht do të përfundoni të hani më pak.

Çaji

Një pije në shtëpi për humbje peshe është edhe çaji bimor. Çaji bimor , xhenxhefili, çaj i gjelbër dhe çaj luleradheje janë disa pije të mira për humbje peshe. Çaji i luleshtrydheve rregullon qarkullimin e gjakut, ndërsa çaji jeshil mban kontrollin mbi nivelin e kolesterolit dhe e zvogëlon atë.