Si ta shëroni fytin e sëmurë?

Ju keni nevojë për një patate, një tenxhere, një sitë najloni dhe një filxhan.

Përgatitja:

Pastrojeni mirë pataten, pastaj hiqjani lëkurën, prejeni në copë, gatuani në tenxheren me ujë të vluar.

Pasi të zbutet patatja, derdhni ujin duke përçuar mes sitës së najlonit, në një filxhan, ndërkaq patatja e zbutur do të mbetet në të, transmeton lajmi.net

Pini ½ pjesë të ujit të zier në filxhan, tre herë në ditë.

Kjo është mënyrë perfekte në kushte shtëpie për të shëruar fytin e ftohur dhe të skuqur.