Shurupi natyral që largon problemet me frymëmarrje

shirupiNëse keni probleme me mushkëri, dhembje të fytit, vështirësi të shkaktuara nga astma, bronkit, apo vetëm ju është shterur zëri, atëherë kjo recetë mund t’ju ndihmojë., trasmeton gazeta Kosova Sot

PËRBËRËSIT – Hudhër – 110 mililitër ujë – 1/4 të filxhanit me mollë të grirë, apo me uthull molle – 1/2 filxhani mjaltë

PËRGATITJA: Grijeni tërë hudhrën dhe shtoni përbërësit e tjerë. Lëreni përzierjen që të qëndrojë gjatë natës. Më pas kullojeni dhe mbajeni në vend të ftohtë. Konsumojeni nga një lugë çdo dy orë, derisa të ndieni lehtësim.