Shamia e xhepit

Trajtojme gjithmone shume argumente dhe aksore dedikuar protagonistes se dasmes, dhe i dedikojme shume pak vemendje universit mashkullor.

Na pelqen ideja e “dasmes perfekte” jemi te gatshem te lodhemi per muaj te tere qe cdo gje te jete e perkryer.

Persa i perket dhendrit, ai vesh gjithmone nje kostum elegant, shpesh te zi, blu ose gri te erret. Ka nga ata qe preferojne ngjyra te ndryshme per xhaketa eshte gjithmone e kompletuar.

Perpara, ne lartesine e zemres, ndodhet nje xhep i vogel dhe mund te perdoret ne tre menyra.

Disa prej meshkujve preferojne ta lene bosh, disa te tjere preferojne ndonje aksesor, si nje shami, zakonisht me ngjyre e cila dallon nga ngjyra e kostumit, e cila mund te kombinohet shume bukur me kravaten ose me aksesoret e nuses. Nje zgjidhje tjeter eshte qe ne xhepin e vogel te xhaketes mund te veme nje lule, jo shume te madhe, per te dhene iden e romantikes. Ku dhendri mund ta zgjedhe ate njesoj si buqeta e nuses.