Sekretet e bukurisë së Aiwayra Rai

Sekretet e bukurisë së Aiwayra RaiAishwarya Rai është një kombinim i përsosur i bukurisë dhe mençurisë. Si mbajtëse e kurorës Miss Bota, i hapi rrugën për në Bollywood, Hollywood dhe tani është fytyrë e shumë markave kombëtare dhe ndërkombëtare.

Me një ton të përsosur të lëkurës dhe sytë e këndshëm blu, flet dhe ecën si elegante. Më poshtë do të gjeni sekretet e bukurisë së mbretëreshës së Bollywoodit Aishwarya Rai.

Sekretet e bukurisë së Aiwayra Rai

Ajo ka qenë e bekuar me flokë dhe lëkurë të mirë gjenetikisht dhe ajo ndjek një mënyrë jetese shumë të shëndetshme për të ruajtur bukurinë e saj. Ajo qëndron larg nga ushqimi i skuqur, ushqimet e vjetëra, ushqimet e paketuara, pirja e duhanit, dhe ha një shumë të madhe të frutave dhe perimeve ( psh, vitamina, antioksidantë dhe minerale), preferon pijet e pregaditura në shtëpi dhe konsumon shumë ujë për të mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të freskët.

Kujdesi rutinor për lëkurën

Aishwarya përdor një përzierje të besanit (miell misri), qumësht dhe haldi (shafran i Indisë) si një maskë fytyre. Përndryshe, ajo përdor kos për të freskuar lëkurën e saj dhe zbaton kastravec të grimsuar si maskë për fytyrë. Lufton problemet e lëkurës duke e larë fytyrën rregullisht dhe duke përdorur një freskues të përshtatshëm.

Grimi

Markat e preferuara kozmetike të saj përfshijnë : MAC, Lakme, Revlon dhe Maybelline. Këto janë sekretet e bukurisë së mbretëreshës në Bollywood. Të thjeshta dhe efektive