Rritni flokët shpejt me këtë recetë natyrale

Rritni flokët shpejt me këtë recetë natyraleFlokët e definojnë bukurinë dhe vetëbesimin e një personi. Por, shpeshherë njerëzit nuk kujdesen mirë për flokët, dhe i përkushtohen vetëm shëndetit të lëkurës. Prandaj, nëse jeni nga personat që nuk i kushtoni vëmendje flokëve, është mirë të filloni ta bëni këtë menjëherë.

Për rritjen e shpejt të flokëve, njerëzit blejnë produkte të ndryshme të shtrenjta. Por, jo gjithmonë mund të mbështeteni në këto produkte, transmeton Telegrafi.

Disa ekspertë rekomandojnë që, në vend se të shpenzoni shuma të mëdha për këto produkte, më mirë provojeni recetën e mëposhtme natyrale, e cila e rritë densitetin e flokëve, gjatësinë dhe i bën ato më të shëndetshme se kurrë më parë.

Përbërësit:

– Banane

– Vezë

– Mjaltë

– Qumësht kokosi

– Vaj ulliri

Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni produktin në skalp. Pasi ta keni lënë ashtu për 30 minuta, pastroni flokët me shampon normal.