Pse duhet të shtoni sodë në shamponin e flokëve?

Pse duhet të shtoni sodë në shamponin e flokëve?Në këtë artikull do të mësoni disa sekrete të bukurisë nga soda për pjekje dhe si të kënaqeni me përfitimet e saj.

Gjëja më e mirë rreth sodës është se ajo nuk ka asnjë përbërës kimik, plus është më e lirë se produktet e tjera të bukurisë.

Ju mund të bëni shumë gjëra me sodë, disa prej të cilave mund të jenë gjëra të padëgjuara më parë, por në këtë artikull do të mësoni se çfarë mund t’ju bëjë flokëve ajo, transmeton Gazeta Express.

Për flokë

Nëse e vëreni se flokët tuaja janë dëmtuar, faji mund të jetë tek produkti që e përdorni për t’i larë ato.

Herën tjetër kur të hidhni shampon në flokë, shtoni pak sodë, përzieni me shampon dhe më pas aplikojeni shamponin si zakonisht.

Ky tretman vepron si një shampon përmirësues për flokë, i cili vetëm pas disa ditëve përdorim do të bëjë që flokët tuaja të rikthejnë bukurinë e tyre.