Provoni kremin natyral që do t’ju përtërijë

Provoni kremin natyral që do t’ju përtërijëProvoni këtë recetë të thjeshtë dhe natyrale për eliminimin e akneve, rrudhave dhe pikave të zeza.
1. Vezë

2. Lugë gjalpë bajame (ose ulliri)

½ Lugë gjelle mjaltë

2. Lugë vazelinë (mjekësore)

Përgatitja:

Shkrini vazelinën mbi avull. Pas disa minutash, kur ajo është shkrirë plotësisht, hiqni atë nga zjarri dhe shtoni përbërësit e mbetur. Perzieni gjithçka bukur, derisa ju të merrni një përzierje të qetë. Vendosni kremin në një enë të përshtatshme dhe ruani atë në frigorifer.

* Ky krem shtëpiak është ideal për kujdesin e lëkurës: hidratet, , zvogëlon rrudhat dhe ngadalëson procesin e plakjes.

Përshtatet ne të gjitha llojet e lëkurës.

Rezultatet e dukshme do të shihen pas vetëm 7 ditësh të përdorimit të rregullt. Ata të cilët kujdesen për lëkurën e tyre do të duan këtë krem.