Pranverë – verë 2010

Ngjyrat e reja të 2010-s për sezonin pranverë – verë edhe këtë vit do të sjellin mjaft freski.

Mbretëresha të ngjyrave do të jenë e bardha dhe e zeza, ndërsa do të ketë mjaft ngjyra të lehta, si ajo krem, bluja, vjollca.

Paletat e ngjyrave për verën 2010 janë elegante dhe në të njëjtën kohë diellore. Ajo japin siguri dhe ngrohtësi. Bazë: e zezë dhe e bardhë

Janë dhe do të jenë gjithmonë baza për çdo sezon: bardhë e zi. Kjo gjithashtu vlen për modën e verës 2010. Po për veshjet ngjyrat mbretëresha do të jenë gjithsesi e bardha dhe e zeza. Kombinimi bardhezi është gjithmonë një nga më të suksesshmit.

Neutralet e reja: pëlhurë, lëkurë, perlë, ngjyrë bezhë, rërë

Ngjyrat neutrale formojnë një paletë mjaft të bukur që ndryshojnë shumë pak nga e bardha e pastër. Janë me të vërtetë elegante dhe po të krahasohen me njëra-tjetrën ato japin një look të rafinuar. Mendoni ngjyrat pluhur, gëlqere të bardhë, të bardhë të lëkurës, gri, perla, rërë, rozë e zbehtë, ngjyrë bezhë. Ata janë ata jo-ngjyra të bardha, që u është shtuar vetëm një dash i ngjyrës. Me këto ngjyra ju nuk mund të gaboni asnjëherë.

Jeshile

Është çudi e madhe (të paktën për ne) kthimi i të gjelbrës në koleksionet e reja. Ndërkohë që sezonin e fundit të kaluar ishte viola, ndërsa për vitin 2010 do të jetë e gjelbra. Këto janë ngjyra jeshile shumë të sofistikuara. Pamja më e mirë ndoshta është ajo barishte e thatë. Mendoni edhe për ngjyrat si algat e gjelbra dhe kaki. Edhe metali e gjelbër është përdorur gjerësisht.

Baltë dhe çokollatë

Gjithashtu në përputhje me ngjyra ‘botanike’ (si jeshile lart) janë tonet kafe që ne do të shohim këtë verë. Është si një shkallë progresive e ngjyrave. Hijet e gjelbra janë transformuar në hije baltë, ulliri, kafe dhe çokollatë. Kombinimet e bukura, atëherë, të gjitha së bashku.

Violë dhe gri

Po ashtu shtoni në paletat e ngjyrave të sofistikuara si ajo e purpurta, gri e errët dhe do të keni para syve tuaj një ton shumë më elegant që do të jetë në modë këtë verë. Siç u përmend, të gjitha këto ngjyra të buta mund të krahasohen me njëri-tjetrin për efekte të vërtetë ‘2010 ‘.

E kuqja e re

E kuqja është akoma e pranishme në ngjyrat e rekomandueshme të sezonit pranverë-verë, edhe pse paksa “e ndryshuar”. Primare vazhdon të mbetet e kuqja e pastër e dimrit 2009-2010, por për ditët e ngrohta do të bëhet edhe më e veçantë, si në ngjyrë domate më shumë ose edhe më e butë.

E verdhë dhe portokalli

Ndeshja e madhe mes të verdhës dhe portokallisë këtë verë është e ngrohtë dhe më pak fluide se sezoni i kaluar. Ngjyra portokalli është tamam si një supë me domate e holluar me krem pana, ndërsa ngjyra e verdhë vjen si krem.

Blu-vjollcë

Fituesi i madh për këtë verë është ndoshta bluja ekzotike, e freskët, e gëzueshme. Ne do të shohim në të gjitha nuancat e saj. Edhe bluja vjollcë është në modë. Kombinim i bukur blu dhe vjollcë.

Ngjyra ‘akullore’

Ngjyrat krem janë zëvendësuar me ngjyra akulli, më delikate, por ende të hijshme. Mendo, e zbehtë të verdhë të zbehtë manushaqe trëndafili, fëstëk i qartë.

Stampa romantike

Dhe këtë sezon ne do të shohim – sigurisht – stampa. Neve na pëlqejnë veçanërisht stampat romantike me përzierje të vogël, nganjëherë me lule. Një erë e freskët dhe e këndshme vjen pas një dridhje dimri të plotë e të fortë nga ndikimet e botës ‘rock and roll’.