Pija që shkrin yndyrat

Pija që shkrin yndyratNëse dëshironi të humbni në peshë, përgatiteni këtë pije dietale, e cila përbëhet nga xhenxhefili, domatja, limoni, selino dhe specat djegës.

Të gjithë përbërësit posedojnë fuqinë për ta përshpejtuar metabolizmin dhe të largojnë edhe yndyrat më rezistuese nga organizmi. Konsumoni rregullisht këtë pije, kini kujdes rreth ushqimit që e konsumoni dhe rezultatet e para do t’i vëreni pas një muaji, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Për një sasi prej 220 ml pije dietale ju nevojiten:

– 1 gotë lëng domatesh;

– 1/4 e gotës lëng limoni;

– 1 pjesë xhenxhefil;

– 1 spec djegës;

– 2 kërcej selino (madhësi mesatare).

Përgatitja:

Përzini lëngun nga domatja, lëngun nga limoni, xhenxhefili dhe specin djegës. Më pas, pijen e derdhni në gota të thella dhe e zbukuroni me selino. Derisa ta konsumoni, mund të përtypni selinon. Sugjerohet ta pini për çdo ditë nga tri gota të kësaj pije, midis shujtave. Pijen ta ruani në frigorifer. Në muajt e ngrohtë mund t’i shtoni edhe copëza prej akulli.