Per forcimin e thonjve: limon, vaj dhe hudher

Per forcimin e thonjve: limon, vaj dhe hudherVaji i ullirit mund te beje vertet mrekulli. Vaji i ullirit eshte i mire per lekuren dhe floket. Ai mund te gjendet ne shumicen e produkteve per trajtimin e flokeve.

Perberesit e nevojshem: Pak vaj ulliri Leng limoni Hudher

Metoda e pergatitjes: Lengun e limonit dhe hudhren e grire perziejini dhe mbajini thonjte ne te per dhjete minuta. Me pas, ne nje ene tjeter, hidhni pak vaj ulliri dhe futini gishterinjte perseri dhe mbajini per 15 minuta.