Patate dhe kos, dieta që ju ndihmon të humbni 5 kg në tre ditë


Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë.

Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe do humbisni 5 kg. Gjatë kësaj diete do hani patate të gatuara dhe do pini kos me yndyre të ulët.

Kur vihet në kontakt me ujin, niseshteja fillon të fryhet në stomak, gjë që na jep ndjesinë e ngopjes. Pretendimi se patatet janë një ushqim i cili të shëndosh është i gabuar .Patatet  përmbajn vitamina dhe minerale, dhe për shkak se gjithashtu përmban fibra përshpejton tretjen dhe punën e zorrëve.

100 g. patate përmbajn vetëm 75 kalori, e cila është më pak se një gotë lëng portokalli që përmban 90 kalori. Nga ana tjetër, kosi rregullon sistemin e tretjes, i cili largon toksinat dhe substanca të tjera të dëmshme nga trupi.
Dita e parë
Mëngjesi: Vloni një patate pa kripë, dhe pini 1 gotë kos
Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, 1 gotë kos
Darka: Pini dy gota kos
Dita e dytë
Mëngjesi: një gotë kos
Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, një gotë kos
Dita e tretë
Mëngjesi: një patate të zier pa kripë
Dreka: një patate të zier pa kripë dhe një gotë kos
Darka: një gotë kos.
KUJDES: Dieta është shumë e rreptë dhe nuk rekomandohet për njerëzit që ushtrojnë aktivitet fizik dhe kanë probleme shëndetësore.Mos e përdorni këtë dietë për më shumë se tre ditë !!!shije.al