Pastrojeni fytyrën me këta tre përbërës për t’u dukur shumë vite më e re

Pastrojeni fytyrën me këta tre përbërës për t’u dukur shumë vite më e rePadyshim që ka me qindra apo mijëra produkte në treg për t’i hequr rrudhat dhe për t’ju bërë të dukeni më e re, mirëpo është shumë vështirë të gjeni një produkt të thjesht që e kryen punën brenda pak kohe.

Përbërësit:

– ¼ e gotës me xhel aloe Vera

– Një ose dy lugë gjelle me vaj të ëmbël të bajameve

– Disa pika vaj (nga përzgjedhja juaj)

Të gjithë përbërësit i futni në një tas të vogël dhe i përzieni mirë.

Produktin e fituar e zhvendosni në një shishe dhe e lyeni fytyrën me to, pastaj pas 20 minutave e pastroni fytyrën me ujë të ftohët.

Kjo recetë do t’jua bëj lëkurën e shndritshme dhe të shëndetshme.