Pas festave mbani nje diete me supe

Qellimi i kesaj diete eshte te pastroje sistemin tretes. Eshte e mrekullueshme pasi mund ta keni tepruar me ushqimin gjate festave te fundvitit! Para se te filloni kete diete eshte mire te mesoni menyren e perdorimit, te mirat, rreziqet dhe gjithcka tjeter.

Orgjina. Kjo lloj diete eshte perdorur fillimisht ne Shtetet e Bashkuara me qellim qe personat obeze te humbnin peshe pas nje operacioni kirurgjikal. Sot perdoret nga femrat rreth e rrotull botes.

Parimi. Parimi i kesaj diete eshte zevendesimi i vakteve te mengjesit dhe te darkes me nje tas supe. Kjo pjate shoqerohet nga ushqime te tjera por ne sasi te vogla, sic jane mishi i bardhe, peshku, frutat, kosi pa yndyre , etj. Supa mund te konsumohet ne cdo moment qe ju do keni uri sepse qellimi eshte pastrimi i organizmit. Sa me shume te konsumoni aq me shume do digjni dhjamra.

Receta. Receta eshte shume e thjeshte. Mjafton te hidhni ne nje tenxhere me uje nje galina dhe perime te fresketa. Ziejini por mos i trazoni!

Avantazhet. Me ane te kesaj diete humbja ne peshe eshte me e shpejte dhe me e madhe. Mesatarisht humben 5kg per 7 dite. Vlerat e perimeve pastrojne organizmin dhe nuk do keni shume uri.

Rreziqet. Kjo diete eshte hipokalorike dhe marrja e kilogrameve behet po aq e menjehershme sa edhe humbja. Ka edhe rrezik te ndiheni me te lodhur  dhe pa fuqi. /ikub/