Paris, mon amour

Mbase eshte ngaqe jetojne ne nje qytet magjik, ose mbase do te jete per street style bon-ton chic. Sepse dihet, Parisi nuk eshte vetem qyteti i dashurise, por edhe qyteti i stilit.

Look-u i tyre i rruges eshte ne te njejten kohe casual dhe me efekt. Duke kombinuar nje t-shirt te thjeshte me nje cante arrijne te jene elegante.

Ajo qe ben me shume pershtypje eshte stili i fresket dhe jo banal. Fardi, eshte nje nder aleatet me te mire te bukurise per femrat pariziene, sekreti i vertet bon ton-chic.

Per tu perdorur nuk eshte aspak e veshtire, por duhet te dish ta aplikosh ne menyren e duhur, duke filluar nga buzeqeshja.

Po, sepse muskujt e fytyres marrin pozicionin e duhur duke na treguar ku duhet vene ekzaktesisht peneli. tradita kerkon qe ngjyra roze pastel duhet te jete dominuese mbi nje lekure te hapur, duke i dhene keshtu idene e molles se skuqur.

Por per ato qe duan ngjyrat me efekt natyral, mund te synojne tek tonalitetet e pjeshkes apo te kajsise sipas tipit te lekures. Mjaftojne pak levizje me penel per te sfumuar ngjyren, dhe loja u be. Atehere, jeni gati per te marre nje stil te terin parizien?/ikub/