Parfumi me mire per femra 2012 : “Valentina” i Valentinos

“Valentina” eshte parfumi i ri nga Valentino qe mori cmimin aroma me e mire per femra e vitit 2012.

Veprimtaria qe u Organizua nga Akademia e parfumit arriti ne edicionin e tij te 23-te.

Lufta per me te mirin nuk ishte e lehte sepse ishin dhjete finaliste te perfshire, ne emrat e disa parfumeve me te njohura si : Acqua di Parma me Jasmine Noble, Mon Bulgari Jasmin Noir, Versace Yellow diamante, Candy Prada, Yves Saint Laurent Saharienne.

Por Valentino ka mbizoruar kete here, me krijimin e tij me te ri,Valentina.

“Valentina” nuk doli i pari si parfum per femra vetem prej aromes, por dhe paketimi i ishte me i miri.

Ne fakt paketimi i parfumit ishte padyshim emblema e njejte e sofistikimit, me linja te buta,ngjyra transparente dhe tre lule te cmuara me pelhure e bejne ate nje shishe unike./ikub/