Nëse e pini këtë lëng, do ta mahnitni trupin tuaj

Nëse e pini këtë lëng, do ta mahnitni trupin tuajNëse dëshironi të humbni tre kilogramë për pesë ditë, pini këtë lëng, të përgatitur me pak majdanoz, 2-3 dl ujë dhe një limon.

Ky lëng fenomenal do t’ju ndihmojë të humbni në peshë. Lëngu i freskët nga majdanozi ndihmon depërtimin e oksigjenit në gjak dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës.

Majdanozi është i shkëlqyeshëm kundër gurëve në veshka, por ndikon mirë edhe për shëndetin e syve. Mos merrni shumë nga ky lëng, sepse shkakton pengesa në sistemin nervor. Kur flasim për humbjen në peshë, sidomos është aktiv nëse e kombinoni me lëngje të tjera. Nëse dëshironi të humbni tre kilogramë brenda pesë ditëve, pini këtë lëng.

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit, në blender shtoni majdanozin e pastruar e më pas ia shtoni edhe ujin. Lëngun ta konsumoni herët në mëngjes në lukth të tharë, e përdorni për pesë ditë dhe bëni pauzë dhjetëditore.