Mos bëni botox, përdorni bananen

Mos bëni botox, përdorni bananenE keni ditur që bananja mund ta zëvendësojë botox-in.

Ju mund të përdorni një banane si një maskë natyrale që hidraton lëkurën tuaj, e lë të butë dhe i jep shkëlqim. Bëni si tip pureje një gjysmë babaneje të pjekur dhe aplikojeni butësisht në fytyrë dhe në qafë. Lëreni të veprojë për 10 deri në 20 minuta, pastaj shplajeni atë me ujë të ftohtë.

Një tjetër recetë popullore është maska me 1/4 filxhan kos të thjeshtë, 2 lugë mjaltë dhe 1 banane të mesme. Bananet janë kudo të gjendura. Jepini vetes mundësinë të shplodheni për 20 minuta duke mos menduar për asgjë dhe fytyra juaj do të duket më e re dhe e gjallë. Janë gjëra kaq të thjeshta.