Maskë përkëdhelëse për fytyrë

Përzieni dy lugë nga lëvozhga e grimcuar e limonit, dy lugë mielli të misrit, gjashtë lugë bajame të grimcuara dhe dy deri tri lugë ujë.

Maskën vendoseni në fytyrë dhe bëni masazh të butë me lëvizje rrethore për disa minuta.

Lajeni fytyrën me ujë të vakët dhe fshijeni me peshqir të butë dhe në fund vendosni krem hidratues./Sekretebukurie/