Maskë për lëkurë të thatë

Maskë për lëkurë të thatëPërbërësit:

1 e verdhë veze

1 lugë qaji pluhur qumështi

1 lugë mjaltë

Përgatitja:

Përzieni një të verdhë veze, një lugë çaji me pluhur qumështi me një lugë çaji mjaltë dhe aplikojeni në të gjitha zonat e thata. Mbaje në fytyrë për 20 minuta dhe shpërlaje me ujë të ngrohtë.