Maskë për flokë të ngjyrosura

Kjo maskë u jep flokëve të ngjyrosura një nxitje ushqyese, parandalon ndarjen e fundeve, u jep shkëlqim dhe rikthen butësinë natyrore të flokut.

Përbërësit

2 lugë vaj ulliri

1/2 e avokados

1/2 e bananes

6-7 pika vaj të pastër argani

Përgatitja

Derdhni të gjithë përbërësit së bashku dhe përzini derisa të fitojë një përmbajtje të lëngët homogjene. Vendoseni në kokë duke bërë masazh mbi flokë. Mbajeni maskën në flokë për 10 minuta para se ta shpëlani.