Maskë natyrale për flokë të shëndetshme

Maskë natyrale për flokë të shëndetshmePërbërësit:

-1 e verdhë veze

-1/4 filxhan caji kos

-1 lugë gjelle vaj ulliri

Rriheni mirë vezën në një tas. Në një tas tjetër përzjeni vajin e ullirit dhe kosin derisa të zbuten. Shtoni vezën në përzierjen e kosit duket e përzjerë vazhdimisht. Kur përzierja të jetë kremoze, aplikojeni te majat e flokëve e duke ardhur sipër. Nëse keni flokë të yndyrshëm, atëherë evitojeni skalpin. Lëreni 20-30 minuta dhe më pas shpëlajeni kokën sic bëni gjithmonë . Nëse keni flokë të gjatë, cdo përbërës dyfishojeni.