Maskë me banane,mjalt dhe kos

Maskë me banane,mjalt dhe kosPërbërësit:

1 banane e pjekur mirë

2 lugë kos

2 lugë mjalt

1 lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Grini në mikser bananen dhe shtoini kosin, mjaltin dhe vajin e ullirit. Përzijeni mirë dhe vendoseni në fytyrë për 20 minuta. Shpëlajeni me ujë të vakët.