Maskë me kos dhe portokall, pastrimi më i mirë për fytyrën

Kosi dhe portokalli janë një dyshe e pagabueshme

Nëse i kombinoni bashkë, do të përfitoni një maskë shumë të mirë për fytyrën.

Përbërësit:
• 1 lugë çaji kos
• lëng nga ¼ e portokallit
• 1 lugë çaji mjaltë

Përziejini bashkë kosin, portokallin dhe mjaltin derisa të krijohet një masë homogjene. Alikojeni në fytyrë me një furçë ose me mollëzat e gishtave. Mbajeni për 30 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të rrjedhshëm. Kjo maskë do të ushqejë fytyrën tuaj dhe do ta bëjë atë duket më e pastër dhe më e shëndetshme se kurrë më parë.