Maska që zhduk aknet

Maska që zhduk aknetLuleshtrydhet përmbajnë oksid salicili i cili është i mirë për reduktimin e puçrrave në fytyrë ndërsa lëngu i limonit ndihmon për të shtrënguar poret dhe për të hequr lëkurën e vdekur. Kosi dhe mjalti kanë antibiotik.

1/4 e filxhanit luleshtrydhe të shtypura

2 lugë lëng limoni

1 lugë gjelle kos

1 lugë gjelle mjaltë

Bashkoni të gjithë përbërësit së bashku dhe përzini me lugë druri. Aplikoni përmbajtjen në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën tuaj dhe lini të ulet 8-10 minuta. Fshijeni me një peshqir të lagur dhe shpërlajeni me ujë të ngrohtë.