Maska që ju ndihmon të largoni qimet nga fytyra

Maska që ju ndihmon të largoni qimet nga fytyraNëse jeni femër dhe i keni problem qimet e fytyrës mos u shqetësoni, ka një zgjidhje.Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë qimeve të fytyrës.

Mjafton vetëm: 1 filxhan mjaltë, 1 filxhan miell tërshëre, 1 filxhan lëng limoni.

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet.

Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë.