Maska për rritjen e flokut, që lë mjekët gojëhapur

Të gjithë ne dëshirojmë flokë të bukur dhe të shëndetshëm.

Ekzistojnë shumë tretmane për këtë qëllim, por para se të shpenzoni shumë të holla në këtë drejtim, ju sjellim recetën natyrale.

PËRBËRËSIT:

/2 e bananes – të kuqtë e vezës – një lugë mjaltë – 1/2 e gotës birrë.

PËRGATITJA:

Përzieni të gjithë përbërësit, derisa të jetë masë homogjene. E aplikoni në flokë, shtoni kapelën prej dushit. E lini të veprojë për 1-2 orë.