Maska për rritjen e flokëve

Në varësi të standardeve të bukurisë, i cili gjeneron në një epokë të caktuar dhe personalitetin e saj të pazgjidhura, konsiderohet si një nga tiparet kryesore dinjitetin dhe personalitetin.

Për flokët e gjatë si gratë dhe burrat treguan një rritje flokët e nivelit të njeriut morale dhe sociale – të gjatë të botuar zhvillimit të arsimuar, progresiv, shpirtërore e aristokracisë njerëzit e thjeshtë korotkostrizhennogo përbashkët. Për shkak për rritjen e flokët në vendin e parë, ju duhet të dëshirë dhe durim, si dhe kujdesin e duhur, duke përfshirë larje, krehje e flokëve dhe e aktivizon qarkullimit masazh kokës, dhe ushqimi të ekuilibruar për rritjen e flokëve.

Pra, për të siguruar se rritja e natyrshme e flokëve, pa përdorur procedurën flokëve, e cila ka disa të meta, në krahasim me pritja e shpejtë dhe me cilësi të lartë të fillesa luksoze mund, së pari, dosed furnizimit të organizmit të nevojshme për rritjen e flokëve substancave dhe, së dyti, maska natyrale per rritjen e flokëve, i gatuar në shtëpi.

produkteve natyrore për rritjen e flokëve

Komponent kryesor për rritjen e flokëve normale, të cilat mund të zvarritur poshtë nga GM, është beta-carotene. Ata janë të pasur të verdhë dhe të gjelbër frutave dhe perimeve. Beta-carotene është e domosdoshme për rritjen e flokëve, të përmbajtura edhe në bishtajore, soje, arra, bukë thekre, oriz kafe dhe maja që bën birrë.

Nga rruga, maja që bën birrë, në bazë të cilat maska janë bërë për rritjen e flokët – burimi kryesor i vitaminave B, të cilat ofrojnë forcë, shndrit natyrore dhe bukurinë e flokëve të gjata, të trasha dhe të shëndetshme, e cila, megjithatë, shpesh mungesa e hekurit. Si rezultat i mungesës hekuri, të cilat janë të pajisura me grurë, mish lope, mish viçi, derri, mëlçi pule, si mollë, kumbulla të thara, rrush, etj, i ngadalshëm rritjen e flokëve, të cilat whipped shpejt dhe bien.

probleme të ngjashme që ndikojnë në rritjen natyrale e flokëve, janë të aftë cilësisht të zgjidhur kalcium (mund të gjendet në produktet e qumështit, peshk,, soje lakër, karrota, arra, etj), e cila forcon flokët nga rrënjë në tip, dhe selen (burimi kryesor – kërpudha), përforcuar rritjen e flokëve.

Elasticitet, butësi dhe forcën në kombinim me rritjen e flokut natyral garanton mënyrë silic, të cilat janë plot me perime rrënjë, kokrra, drithërat. Jo më pak i rëndësishëm për rritjen e flokëve dhe zinkut, e cila e pengon humbjen e flokëve mbrojtjen e flokut nga dëmtimi të jashtëm. Prandaj, për rritjen e flokëve është ushqim deti hani (peshk, oysters, molusqe dhe viçi, bathë bizele (Sidomos në çfarëdo forme), dhe karrota, arra dhe krunde, të ngopura zinkut.

Squfurit, si një nga mineraleve kryesore për rritjen e flokëve, duhet të shikojmë në ushqime të pasura me proteina – vezë, shpezë, peshk, bishtajore (sidomos fasule), fara luledielli, asparagus.

Kështu, kur kombinim të integruar, të moderuar dhe të duhur të të gjitha vitamina që hyjnë në trup nëpërmjet ushqimit, rritja natyrore flokët e shëndetshëm është e siguruar.

Në qoftë se një person i cili dëshiron të rritet rritjen e flokëve vetëm nëpërmjet dhuratave natyra, refuzon, duke përmendur shije e tij, nga e propozuar ushqime të larta në vitamina themelore për rritjen e flokëve, Ju mund të bëjë dhe testin maskë bazuar në produkte natyrore për rritjen e flokëve.
Maska për rritjen e flokëve
Maska për recetë e mjekësisë tradicionale gjetur më efektive dhe sigurisht të sigurt, ndryshe nga barnat dhe kozmetika përgatitjet, për rritjen e flokëve.

Së pari, sepse të gjitha maska për rritjen e flokut përbëhet ekskluzivisht nga produkte natyrore në përmasa të drejtë dhe kombinime. Së dyti, sepse maska çdo gjë për rritjen e flokëve jo vetëm ekziston në teori, por qindra herë testuar në praktikë dhe banorë, dhe profesionistët. Së treti, maska për rritjen e flokëve nuk është e kanë kufizime për shkak se ato nuk përmbajnë kimikisht të rrezikshme substanca, dhe janë të bazuara krejtësisht në frytet e natyrës, e cila kujdeset për shëndetin dhe natyrore dhe flokët lyer, rritjen normale dhe të shkurtër dhe flokët të gjatë.

Kushti i vetëm që të vënë të gjitha maska për rritjen e flokëve – kjo paraprake larjen e kokës, e cila para se të aplikoni maskë për rritjen e flokët e produkteve natyrore nuk duhet të lagësht dhe të lagësht.

Pra më të mirë për të bërë një maskë për rritjen e flokëve. Pastaj, përderisa zgjedhur në mesin e caktuar e maska për rritjen e flokut do të insistojnë flokëve të pastër e fëlliqur përreth mjedisit – dhe me një të qartë dhe të mbushur me ideve të ndritshme, qëndrim pozitiv për rezultatin e dëshiruar për t’u një nga maska për rritjen e flokëve.

Mjaltë-Qepë maskë për rritjen e flokëve

Për të bërë këtë maskë për rritjen e flokëve është i nevojshëm për përzierje integruar dhe i grirë qepë dhe mjaltë në 01:04 raport. flokët e njomet thatë dhe i brishtë me-mjaltë qepë maska Rritja e flokeve mund të shtoni vaj ulliri.

Maska e rezultuar për rritjen e flokëve duhet të jetë me kujdes rubbed në lëkurë kokë për 30 minuta, pastaj medoemos lajë ..

Maskë për rritjen e flokëve në bazë të maja dhe vodka piper

maskë efektive për rritjen e flokëve mund të jetë i gatuar në këtë mënyrë: Mix 30 g maja dhe 2 lugë vodka piper.

maskë gatuar për rritjen e flokëve në flokë për 20 minuta, pasi që del me të larë maskë për rritjen e flokëve me ujë.

Mustarde maskë për rritjen e flokëve

Për të bërë një maskë për rritjen e flokëve, e cila normalizes qarkullim, duhet të jetë 2 lugë mustardë pluhur të thatë e cila është në dispozicion si një erëz kuzhinës, të mbuluar me 2 tablespoons lugë ujë të valë.

Në këtë zgjidhje për maskë për rritjen e flokëve për të shtuar 1 vezë e verdhë veze, 2 lugë vaj ulliri dhe 2 teaspoons sheqerit.

Para se të aplikoni maskë mustardë për rritjen e flokëve Llokoçis të gjithë përbërësit deri sa të qetë. Maska e rezultuar për rritjen e flokëve rekomanduar që gradualisht të rubbed në lëkurë e kokës, e cila më pas të përfundojë peshqir për 30-45 minuta, pasi që është larë mustardë maskë për rritjen e flokëve në ujë të ngrohtë dhe shampon.

Nëse doni të përshpejtuar procesin e rritjes së flokëve, e cila pas gjashtë muajve do të bukuri shndrit dhe për të tërhequr vëllimi dhe densiteti, hanë duart kokën e tij mustardë maskë për rritjen e flokëve mund të jetë një herë në javë.

Maska pastrimi e kripë për rritjen e flokëve

Për të marrë maskë për rritjen e flokëve në shtëpi duhet të plotësojë 3 lugë kripë iodized gjobë nga 5 lugë e ngrohtë ujë.

Ujin e detit si një maskë për rritjen e flokëve duhet të fshij në lëkurë e kokës për 10 minuta, pastaj gjatë të njëjtën kohë le maskë për rritjen e flokëve, për të absorbuar në flokët tuaj.

Përfundojë procedurën me një maskë për rritjen e flokëve operacionet standarde: heq me të larë flokët maskë-lëkurë për rritjen e flokëve në ujë të ngrohtë dhe të pastruar shampon.

Për efekt të rritjes së flokëve është i rekomanduar që të përsërisë maskë për rritjen e flokëve mbi bazën e kripë 1 herë në javë një për 2 muaj.

maskë të naftës për rritjen e flokëve

Personalisht e bëjnë këtë maskë për rritjen e flokëve, të cilat sidomos pronarët e kostum pikturuar flokët e thatë, mund të si më poshtë: 1 lugë çaji i kombinuar gjalpë pjeshke dhe 1 lugë çaji me vaj ulliri.

Maska e rezultuar për rritjen e flokëve duhet të jetë i kujdesshëm për të bind flokët, në mënyrë të barabartë shpërndarjen e naftës nga rrënjët të përfundon. Vaj Maskë për rritjen e flokëve është e vlefshme për një orë, pas të cilës duhet Lani flokët me ujë dhe lëng limoni. Në gargarë për flokët me vaj më të mirë për të shtuar 1 vezë e verdhë veze dhe 1 lugë gjelle e raki.

Maskë për rritjen e flokëve në bazë të pjeshke dhe vajrat e ullirit është moisturize kokës dy herë në javë.

Çaj maskë për rritjen e flokëve

Për të përgatitur maskë për rritjen e flokëve në bazë të çaj, i cili pastron flokët dhe rikthen humbi nga transformimet kimike flokëve, të pour 250 gram shpërthyer 250 gram çaj thatë vodka se shtytje për 2 orë.

Para se të aplikoni në flokë për të rritur zhvillimin e tyre duhet të përshkoj saldim, dhe mori një maskë për rritjen e flokut vaj flokësh. Maskë rritjen e flokëve në bazë të çajit duhet të mbahen për një orë në peshqir dhe pastaj del me të larë me shampon.

Procedura me maskë çaj për rritjen e flokëve mund të përsëritet 2 herë javë për 1 muaj.

Konfirmohen maskë për rritjen e flokëve të
Aloe
Për të përgatitur maskë shtëpi për rritjen e flokëve, është e rëndësishme kombinoni 1 lugë çaji me lëng Aloe, 1 lugë çaji lëng limoni, 1 yolks, 1 hudhër karafil i grimcuar.

Maskë për rritjen e flokut do të jetë i gatshëm në qoftë se homogjeniteti e mases ju duhet të fshij zgjidhje në rrënjët dhe kokë të përfundojë me një peshqir për 30-40 minuta.

Shpëlaj këtë maskë për rritjen e flokëve kanë ujë të ngrohtë me kamomil apo ngacmoj.

Maskë për rritjen e flokëve në bazë të Aloe është aq e padëmshme, që hairdressers dhe dermatologists këshillojnë për të bërë atë 5 herë para se të çdo shampon.

E pra, bujare të një recetave të dobishme dhe të lehtë për mjekësinë tradicionale ofron shumë interesante, dhe më e rëndësishmja – të efektshme, të besueshme dhe maska miqësor për rritjen e flokëve mbi bazën e produkteve natyrore. Prandaj, njëri prej tyre ende vlerë provoni.

Në të vërtetë, në jetën tonë në mënyrë tërësisht artificiale mungon natyrore bukuri.