Maska me banane në vend të botox-it

Maska me banane në vend të botox-itKush ka nevojë për Botox kur keni banane? Kjo është e drejtë ! Ju mund të përdorni një banane si një maskë natyrale që hidraton lëkurën tuaj, e lë të butë dhe i jep shkëlqim.

Bëni si tip pureje një gjysmë babaneje të pjekur dhe aplikojeni butësisht në fytyrë dhe në qafë. Lëreni të veprojë për 10 deri në 20 minuta, pastaj shplajeni atë me ujë të ftohtë.

Një tjetër recetë popullore është maska me 1/4 filxhan kos të thjeshtë, 2 lugë mjaltë dhe 1 banane të mesme, njofton living. Bananet janë kudo të gjendura. Jepini vetes mundësinë të relaksohuni për 20 minuta duke mos menduar për asgjë dhe fytyra juaj do të duket më e re dhe e gjallë. Janë gjëra kaq të thjeshta.