Maska efektive natyrale per heqjen e pikave te zeza

Maska efektive natyrale per heqjen e pikave te zezaNe të gjithë kemi pika te zeza dhe jam i sigurt që të i gjithë urrejnë ato. E gjitha cka ju duhet jane dy përbërës. Provoni këtë maskë efektive për heqjen e pikave te zeza.

Lëngu i limonit dhe e bardha e vezes janë përbërësit më të fuqishme natyrore që kjo maskë te kete efekt për heqjen e ketyre pikave . Ne ju rekomandojmë që të përdorni këtë maske dhe të shpëtoni nga pikat e zeza.

Lëngu i limonit është një përbërës shumë i fuqishëm kur është fjala për yndyrën dhe baktereve në fytyre, poashtu edhe e bardha e vezes.

Kjo është se si duhet përgatitur këtë maskë të mahnitshme dhe efektive për heqjen e pikave te zeza .

Këtu është sasia e perberesve qe ju nevojitet për përgatitjen:

1 vezë e bardhë
1 lugë çaji lëng limoni i shtrydhur
Përgatitja dhe përdorimi:

Perzieni te bardhen e vezes me një rrotullues. Ju do të merrni një përzierje të qetë. Shto lëng limoni në këtë përzierje. Para se të provoni ndonjë gjë, lani fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe bëjeni atë të pastër.

Përdorni një furçë të flokëve natyrale për të aplikuar maskë në fytyrën tuaj duke përjashtuar zonën e syve. Lini maskën në fytyrën tuaj për rreth 20 deri 25 minuta dhe pastaj hiqeni maskën nga fytyra juaj.

Ju mund të përdorni kremin tuaj të përditshem te fytyrës pasi maska është hequr plotësisht. Ne ju sugjerojmë që të përdorni krem të bazuara në kamomil.

Shpresojme se kjo do te ju ndihmoje ne hiqjen e pikave tua te zeza.