Mask për trup të lëmuar

Mask për trup të lëmuarTrupi gjithmonë kërkon kujdes të veçantë. Zakonisht, produktet kozmetike janë të shtrenjtë. Por nëse i keni këta përbërës në shtëpi, ju mund ta bëni këtë recetë për 10 minuta, transmeton GazetaExpress.

Çfarë ju nevojitet për këtë recetë që do ta bëjë trupin tuaj të lëmuar:

· Gjysmë filxhani vaj të kokësit

· Gjysmë filxhani sheqer të kaftë

· Gjysmë luge vanilje

Përzini këta përbërës mirë dhe derisa jeni në dush fërkojeni lëkurën me këtë. Le të qëndrojë për pak minuta dhe më pas shpërlajeni. Trupi juaj do të jetë më i lëmuar dhe do të ketë aromë shumë të mirë.