Mask për flokë të trasha, të shkëlqyeshme

Mask për flokë të trasha, të shkëlqyeshme Mesatarisht, flokët rriten rreth gjysmë inçi brenda 30 ditëve.

Në rritjen e flokëve ndikojnë shumë faktorë, përfshirë shëndetin, mirëqenien, gjenet etj. Bimë të caktuara mund të bëjnë që t’i rritni flokët shumë më shpejt, e gjithashtu edhe ushqimi i mirë, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, ndryshe nga ilaçet farmaceutike që nuk kryejnë punë, më poshtë e keni një video ku tregohet hollësisht se si mund ta përshpejtoni procesin e rritjes së flokëve vetëm me përbërës që i keni në shtëpinë tuaj.Rici

Përbërësit:

– Dy lugë gjelle vaj ricini

– Një të verdhë të vezës

– Një lugë gjelle mjaltë

Të gjithë përbërësit i përzieni bashkë, dhe produktin e fituar e aplikoni në flokë.

Flokët i mbuloni me një qese ose mbulojë të flokëve, dhe i lini ashtu për dy deri katër orë.

Pas dy ose katër orëve, flokët i pastroni me shampon dhe zbutës të flokëve.

Këtë proces e përsëritni një deri dy herë në javë për dy muaj.