Limoni dhe vaji i ullirit parandalon shumë probleme

Limoni dhe vaji i ullirit janë fruta tropikale të cilët përmbajnë vitamina të shumta

Janë të shumta vetitë kuruese të tyre, ndaj është mirë që të jenë gjithnjë të pranishëm në tryezë.

Këto dy produkte duhet të kombinohen dhe janë shëruese të problemeve të shumta si:

Problemet kardiovaskulare – Për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore në vajin e ullirit, i cili është vital për trajtimin e kolesterolit të keq dhe ndihmon qarkullimin e gjakut.

Problemet reumatike – ky kombinim me përdorimin e rregullt në stomak bosh largon dhimbjet e kyçeve dhe të gjitha shqetësimet reumatike.

Kapsllëku – Kjo përzirje është një lubrifikues i fortë dhe efektiv për mukozën digjestive ndaj aktivizon funksionin e mëlçisë dhe tëmthit. Gjithashtu ndihmon tretjen dhe heqjen e mbeturinave nga trupi.

Pastron mëlçinë, veshkat dhe tëmthin – Konsumimi i lëngut të limonit me një lugë gjelle vaj ulliri në stomak bosh parandalon rritjen e gurëve të tëmthit.

Thjeshtë pijeni përzirjen me limon dhe vaj ulliri pastaj një gotë ujë, një orë para se të hani mëngjes dhe rezultatet do të jenë pozitive.