Lëngu që pastroni mëlçinë dhe humbisni peshë për 72 orë

Kjo është pija që bën mrekullinë, sepse pastron mëlçinë dhe ju bën që të humbisni peshë pa shumë përpjekje.

Kur organizmi juaj është i mbushur me toksina, mëlçia nuk arrin dot ta kryejë funksionin e saj në organizëm, prandaj procesi i humbjes së peshës ngadalësohet, shkruan arbresh.info

Njerëzit shpesh herë nuk e mendojnë rëndësinë e mëlçisë në organizëm, por kjo është një ndër organet kryesore që vendos rreth humbjes apo shtimit të panktrollueshëm të peshës. Kjo është arsyeja që pavarësisht përpjekjeve nuk humbni peshë.

Nëse jeni të fiksuar që të humbisni peshë, atëherë provoni këtë lëng që pastron mëlçinë. Konsumoni atë për 3 ditë dhe mëlçia juaj do të jetë pastruar nga çdo toksinë.

Përbërësit:

3 limona
1 filxhan majdanozi të prerë
5 fije selino
6 gota ujë

Përgatitja:

Vendosni në mikser limonët, majdanozin dhe selinon. Përzieni mirë dhe më pas shtoni ujin dhe vazhdoni t’i përzieni prap, shkruan arbresh.info

Si ta konsumoni:
Konsumoni 2 gota nga 3 herë në ditë, në stomakun bosh. Procedurën e përsëritni për 3 ditë. Gjatë këtyre tre ditëve shmangni ushqimet e rënda. Pas 3 ditë konsumon të lëngun bëni pushim 7 deri në 10 ditë dhe pastaj përsëritni trajtimin.