Lëngu nga majdanozi që do mahnit trupin tuaj

Lëngu nga majdanozi që do mahnit trupin tuajNëse dëshironi të humbni tre kilogramë për pesë ditë, pini këtë lëng, të përgatitur me pak majdanoz, 2-3 dl ujë dhe një limon. Ky lëng fenomenal do t’ju ndihmojë të humbni në peshë.

Lëngu i freskët nga majdanozi ndihmon depërtimin e oksigjenit në gjak dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës. Majdanozi është i shkëlqyeshëm kundër gurëve në veshka, por ndikon mirë edhe për shëndetin e syve. Mos merrni shumë nga ky lëng, sepse shkakton pengesa në sistemin nervor. Kur flasim për humbjen në peshë, sidomos është aktiv nëse e kombinoni me lëngje të tjera. Nëse dëshironi të humbni tre kilogramë brenda pesë ditëve, pini këtë lëng, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit, në blender shtoni majdanozin e pastruar e më pas ia shtoni edhe ujin. Lëngun ta konsumoni herët në mëngjes në lukth të tharë, e përdorni për pesë ditë dhe bëni pauzë dhjetëditore.