Ky lëng zhduk kilogramët vetvetiu

Ky lëng zhduk kilogramët vetvetiuNëse planifikoni të hiqni qafe kilogramët shtesë, kjo është mënyra ideale ta bëni këtë. Me ndihmën e lëngut dhe dy përbërësve magjik shumë shpejt mund të arrini peshën e dëshiruar.

Provojeni këtë lëng, i cili është i shijshëm, i lehtë për t’u përgatitur dhe ndihmon të hiqni qafe kilogramët derisa qëndroni të ulur në kolltuk, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:

– 2 lugë të mëdha mjaltë;

– 1 lugë të madhe kanellë;

– 250 ml ujë.

Mënyra e përgatitjes:

1) Sasia mund të ndryshojë, por me rëndësi është që gjithmonë të jenë dy sasi mjaltë e një kanellë.

2) Vlojeni ujin!

3) Ujin hidheni mbi kanellë. E mbuloni enën dhe e lini të qëndrojë derisa të ftohet në të vilën mund ta konsumoni për pije.

4) Shtoni mjaltin kur lëngu të jetë i ftohur. Mjaltin kurrë mos e vendosni në ujë të ngrohtë, sepse të ngrohtit shkatërron enzimat dhe materiet ushqyese të mjaltit.

5) Pini gjysmën e pijes para gjumit. Gjysmën tjetër e lini në frigorifer dhe e pini në mëngjes, por pa ngrohje paraprake.

Vërejtje:

Kjo është e tëra dhe, mbani mend, kjo recetë vetëm kur e konsumoni në lukth të zbrazët.