Ky lëng natyral forcon sistemin imunitar

Shpesh ndjejm që sistemi imunitar na ka rënë dhe ndjehemi të lodhur. Për ta tejkaluar këtë gjendje duhet të përgaritni këtë lëng.

Merrni katër limonë, i shpëlani bashkë me lëvore, e më pas i copëtoni në pjesë. Më pas shtoni edhe katër thelpinj të hudhrës të copëtuar imët dhe një rrënjë xhenxhefili të freskët e të copëtuar, dhe gjithçka i përzieni së bashku në blender.

Masën e fituar nga kjo përzierje e ngrohni në tigan dhe i shtoni një sasi të konsiderueshme të ujit, rreth dy deri tri litra ujë.

Kur të ketë vluar, e lini të ftohet në temperaturë të dhomës, e më pas e procedoni dhe e futni në frigorifer. Më pas, çdo mëngjes e konsumoni në stomak të zbrazët dhe para gjumit. Merrni rreth dy decilitra lëng. Para se ta konsumoni lëngun, përkujdesuni që gjithmonë ta përzieni.