Kur xhelozia behet posesive

Ne nje epoke ku rrjetet socile dhe mundesi te pafundme, tradhetia duket se eshte bere nje hap pothuaj normal ne nje cift. E vetmja gje qe na mbetet per te bere eshte te behemi gjithmone e me shume dyshuese…por jemi te sigurta se e vetmja rruge per te shpetuar marredhenien tone eshte te transformohemi ne specialiste te spiunazhit?

Femra, beni kujdes, eshte shume e lehte te kaloni disa limite. Kalohet nga faza humane sic eshte xhelozia, kur kemi nje dyshim, dhe eshte aq e thjeshte te kthehesh ne nje partnere posesive. 

Idea, perkundrazi frika e nje tjetre behet fiksuese, imazhi i atij me nje te dashur te imagjinuar behet gjithmone e me reale ne koken tende. Duhet te dini se cben, ne cdo moment, nuk deshironi qe te dalme miqte e tij sepse i druheni se ata do ta prezantojne me femra te tjera. Cte beni? Merrni fryme, uluni dhe arsyetoni per disa caste. te jeni xheloze(ne menyren e duhur) ju ben qe partneri juaj te ndjehet i rendesishem. Filloni te kujdeseni me shume me vetevleresimin per veten dhe te beheni cdo dite me shume interesante sesa te jeni nje kerkcenim per lirin e tij. Punoni me veten tuaj per tu bere te mrekullueshme dhe te pathyeshme.