Krem për heqjen e njollave në lëkurë

Krem për heqjen e njollave në lëkurëKy është një krem që ju mund ta bëni në shtëpi për të hequr njollat në fytyrë dhe trup

Përbërësit:

– Katër lugë gjelle mjaltë

– Katër lugë gjelle lëng limoni

– Një të bardhë të vesë

Vetëm i futni të gjithë përbërësit me një tas dhe i përzieni mirë dhe kremi për heqjen e shenjave do të jetë gati për pak sekonda.

Kremin e fituar e vendosni në shenjat që i keni në trup dhe i lini për 15 minuta, ndërsa pas 15 minutave vetëm e pastroni me ujë.

Kjo duhet të përdoret një herë në javë nga 15 minuta dhe efektet e mahnitshme do t’i vëreni vetëm pas pak jave.

Të Rekomanduara